Služby | Domáce kino

Domáce kino je dnes fenoménom známym snáď každému. Vzniklo v snahe preniesť audio – vizuálny zážitok do vtedy známy iba z kín do pohodlia obývačiek našich domovov.

V princípe pozostáva základný, najrozšírenejší systém domáceho kina 5.1 z piatich reproduktorov a jedného subwoofera, z AV receivera a DVD alebo Blu Ray prehrávača. Tieto komponety sú medzi sebou prepojené zodpovedajúcou kabelážou. Takýto systém je schopný vytvoriť pri sledovaní filmov priestorovú zvukovú kulisu a „vtiahnuť“ tak divákov priamo do deja. V dnešnej dobe však domáce kino zďaleka neslúži iba na pozeranie filmov. Na DVD a Blu Ray nosičoch je na našom trhu v ponuke množstvo hudobných titulov, ktoré sú nahraté v niektorom z priestorových formátov a tak nie je ničím výnimočným zažiť skutočný koncert, nahratý v multikanálovom formáte, z pohodlia Vašej obývačky. Čím kvalitnejšie sú jednotlivé komponenty domáceho kina, tým veľkolepejší a pôsobivejší je zážitok z reprodukcie.

Pre dosiahnutie skutočného zážitku z filmových scén či hudobných nahrávok s priestorovým zvukom a medzičasom i priestorovým obrazom (nové 3D video technológie) sú mnohí z nás ochotní podniknúť i nákladnú prestavbu obytného priestoru a následnú inštaláciu kabeláže, reproduktorov a ďalšej audiovizuálnej techniky. Pre všetkých, ktorí si pripravujú nové bývanie – stavajú si nové obydlie, alebo sa rozhodli pre rekonštrukciu existujúceho bývania, ponúkame možnosť poradenstva, naplánovania a následnej realizácie inštalácie domáceho kina. Tá v prvej fáze pozostáva z voľby správneho typu kabeláže a jej inštalácie. V prípade novostavby to prichádza do úvahy v čase, keď sa realizuje elektroinštalácia. Je vhodné vopred zvážiť typ a rozmiestnenie reproduktorov a ďalších komponentov, čomu sa prispôsobuje inštalácia kabeláže. Zvažuje sa umiestnenie TV, AV komponentov, typ reproduktorov (nástenné, stojanové, regálové, prípadne závesné či zabudované).
 

Design

Každého určite zaujíma, ako jeho domáce kino na koniec bude vyzerať, do akej miery jednotlivé komponenty domáceho kina budú v súlade s ďalším zariadením obytného priestoru. Firma NewTec Audio Slovakia ponúka riešenia pre každý vkus. V spolupráci s Vami či s Vašim architektom nájdeme riešenie, ktoré dokonca i pre tých, ktorí považujú systém domáceho kina vo svojej obývačke iba za „nutné zlo“, vyústi v esteticky prijateľný rezultát, ktorý Vám dlhé roky bude pôsobiť radosť a prinášať príjemné zvukové a obrazové zážitky.

Domáce kino ako systém vzniklo na základe snahy docieliť čo najpriestorovejší zvukový prejav. Na základe tejto snahy došlo k rozšíreniu stereo systémov pozostávajúcich z dvoch reproduktorov na multikanálové systémy, skladajúce sa zo šiestich a viacerých reproduktorov. NewTec Audio Slovakia Vám v tomto smere ponúka produkty, ktoré sa čo najdokonalejšie približujú k tomuto cieľu – designové 3D reproduktorové systémy, šíriace zvuk všesmerovo, 360°. Tým je dosiahnutá maximálna priestorovosť zvukového prejavu, o ktorý sa domáce kino ako systém principiálne snaží. Zážitok z takéhoto systému je prakticky neporovnateľný s tým z konvenčných systémov.

Pozývame Vás na návštevu nášho showroomu, kde si „na vlastnej koži“ môžete overiť kvalitu a možnosti systému domáceho kina tvoreného sústavou 5.1 designových 3D reproduktorov NewTec Audio.

Samozrejmou súčasťou je i obraz ostrý ako žiletka prostredníctvom Blu Ray prehrávača a LED TV, či FULL HD projekcia na projekčné plátno. To všetko ovládané systémom pre inteligentný dom Control 4.


Tešíme sa na Vašu návštevu!
 

 
Novinky  |  O spoločnosti  |  Referencie  |  Partneri  |  Kontakt
  (c) 2011 NewTec Audio Slovakia  |  Všetky práva vyhradené  |  Webdesign & programming: www.istudio.sk