Služby | Inteligentné elektroinštalácie

Riadenie domova
je neuveriteľne jednoduché

Riadenie domova je omnoho viac ako iba univerzálny diaľkový ovládač alebo inteligentné osvetlenie. Ovládanie domova je technológia, ktorá spája a ovláda elektroniku a technológie vo Vašom dome – a to všetko cez intuitívne rozhranie. Systém inteligentnej elektroinštalácie Control4 vychádza z presvedčenia, že život je jednoduchší, ak všetko spolupracuje.

Predstavte si, že máte jediný ovládač, ktorý umožňuje:

  • ovládať Vaše domáce kino a stmievať svetlá spolu s úvodnými titulkami filmu
  • vypnúť všetky televízie v dome v dobe, keď majú deti písať domáce úlohy
  • upozorniť Vás, ak ste nechali dvere od garáže otvorené, zavrieť ich však môžete zo svojej kancelárie
  • ovládať Vaše svetlá, žalúzie, rolety, vykurovanie a chladenie, aby znižoval Váš účet za energie
  • strážiť Vaše zámky dverí, svetlá a bezpečnostné kamery pre Váš kľud mysli
  • vybrať si hudbu zo svojho hudobného archívu v akejkoľvek miestnosti v dome

Inteligentné ovládanie domova
Ovládanie domova začína niekoľkými základnými kategóriami: domáce kino jedným ovládačom, hudba v každej miestnosti, filmový archív na každej TV, inteligentné osvetlenie, pokročilé riadenie teploty, ochrana a bezpečie. Možnosti sú viacmenej neobmedzené. S Control4 môžete ovládať prakticky čokoľvek vo svojom dome.

Celé domáce kino jedným ovládačom
Ak potrebujete aspoň 4 ovládače a niekoľko rýchlych pohľadov do návodu, aby ste zapli svoje domáce kino, potom budete milovať Control4. Jedným stlačením tlačidla zapnete TV alebo projektor, spustíte plátno, zapnete DVD či Bluray prehrávač a zosilňovač a rovno pustíte film. Alebo si jediným tlačidlom môžete zobraziť obaly svojich filmov a jednoducho si z nich vybrať ten pravý pre dnešný večer. Zároveň sa tiež môžu stlmiť svetlá, zatieniť miestnosť a zvýšiť či znížiť teplota pre dokonalú atmosféru.

Nemusíte búrať steny ani vybudovať nový dom, aby ste si užili naozaj pôsobivé domáce kino. Jednoducho prepojíme riadiacu jednotku s Vašou TV či projektorom, zosilňovačmi, reproduktormi a Bluray či filmovými prehrávačmi – a ste naplno pripravení na domácu zábavu. Jednoducho si vyberiete film, na ktorý sa chcete pozerať, zatiaľ čo Control4 sa postará o koordináciu Vašich komponentov domáceho kina. Naviac Vám Control4 dá jednoduchú a úplnú kontrolu nad všetkými prvkami Vášho domáceho kina. A to všetko s iba jedným ovládačom, takže tú pôvodnú hromadu ovládačov môžete hodiť do koša!

Hudba v každej izbe
Počúvajte hudbu v každom zákutí svojho domu vďaka flexibilným riešeniam Control4. Či už sú Vaše domáce hudobné potreby jednoduché, vysoko špecializované či čokoľvek medzi tým, s produktami Control4 nájdete riešenie, ktoré otrasie Vašim domom. Možnosti sú neobmedzené – a inštalácia a prevádzka omnoho jednoduchšie ako ste si kedy predstavovali. A pretože hudobné riešenia Control4 sú dostupné za veľmi rozumné peniaze, je tu riešenie pre každý rozpočet.

Vďaka riešeniam Control4 pre distribúciu hudby (tzv. multi-room audio) si môžete užívať svoju hudbu naozaj v celom dome. S jednoduchým prístupom k Vášmu digitálnemu archívu hudby, rovnako ako iPodom, sú možnosti skutočne neobmedzené. Zatiaľ čo pracujete v garáži môžete počúvať prebiehajúci zápas. Vaša žena medzi tým počúva svoj obľúbený výber hudby behom prípravy večere. Vaša dcéra sa hýbe do rytmu každej piesne Britney a chlapci počúvajú nejaký hrozný rap. Tá najlepšia časť? Máte perfektnú kontrolu nad tým, čo Vaše deti počúvajú a ako nahlas to hrá.

Ako väčšina ľudí budete mať pravdepodobne svoju hudbu na veľa miestach – niekoľko iPodov po dome; pevné disky, počítače či NAS so zbierkou digitálnej hudby; stereo s obľúbenými rádio stanicami; a možno tiež internetová rádiá či služby ako last.fm. Môže byť až nemožné nájsť obľúbenú pieseň či zostaviť kolekciu piesní z rôznych zdrojov. Control4 Vám ponúka jednoduchý prístup ku akejkoľvek Vašej hudbe z jedného miesta – a tiež vytvárať zoznamy obľúbeného bez ohľadu na ich zdroj.

Váš filmový archív v každej izbe
Sledujte svoje obľúbené filmy v každom kúte svojho domu vďaka flexibilným riešeniam Control4. Či už máte záľubu v Bluray diskoch, DVD alebo naopak máte filmový archív na sieťovom disku či na počítači, Control4 má pre Vás riešenie. Možnosti sú neobmedzené – a inštalácia a prevádzka omnoho jednoduchšia ako ste si kedy predstavovali. A pretože filmové riešenia Control4 sú dostupné za veľmi rozumné peniaze, je tu riešenie pre každý rozpočet.

Vďaka riešeniam Control4 pre distribúciu videa (tzv. multi-room video) si môžete užívať svoje filmy naozaj v celom dome. S jednoduchým prístupom ku svojmu digitálnemu archívu filmov, rovnako ako k Bluray či DVD alebo iPodom, sú možnosti skutočne neobmedzené. Zatiaľ čo sa v obývačke v kľude dívate na obľúbený film, Vaša žena v kuchyni sleduje romantickú komédiu. Dcéra si v izbe púšťa filmy z Youtube (ktoré Vám nepripadajú zaujímavé) a chlapci sledujú akčný film. Tá nejlepšia časť? Máte perfektnú kontrolu nad tým, na čo sa Vaše deti dívajú a ako hlasno to hrá.
Ako väčšina ľudí budete mať pravdepodobne svoje filmy na mnohých miestach – niekoľko iPodov po dome; pevné disky, počítače či NAS so zbierkou filmov. Môže byť až nemožné nájsť obľúbený film a prehrať si ho v izbe, kde práve ste. Control4 Vám ponúka jednoduchý prístup ku všetkým Vašim filmom a videám z jedného miesta.

Inteligentné osvetlenie
S produktmi Control4 pre riadenie svetiel môžete ľahko vytvoriť príjemnú svetelnú atmosféru v celom dome, a nielen to. Naše riešenia Vám pomôžu vytvoriť príjemne presvetlený dom, ktorý reaguje na Vaše potreby. Od diaľkového ovládača až po osvetlenie, ktoré šetrí energiu – riešenie Control4 ponúka nekonečné možnosti. A vďaka rozumným cenám svetelných prvkov Control4, je jednoduché nájsť riešenie vyhovujúce prakticky akémukoľvek rozpočtu. Pozrite sa na niekoľko možných riešení, ako Vám naše riešenia pre svetlá pomôžu vytvoriť inteligentný a príjemnejší domov.

Vypnite svetlá v celom dome jedným tlačidlom. Predstavte si to. Žiadne ďalšie nočné prieskumné misie, hľadajúc zapnuté svetlá v celom dome. S Control4 je jednoduché nastaviť program Dobrú noc a jedným stlačením tlačidla sa zhasnú svetlá, vypnú TV, termostat zníži teplotu o pár stupňov a alarm zabezpečí Váš dom. Systém Vás upozorní, či niekto nechal otvorené dvere, okná alebo garážovú bránu. Naviac je jednoduché pridať ovládanie svetiel do Vášho existujúceho domu vďaka produktom, které využivajú už nainštalované rozvody.

S Control4 Vám stačí jedno tlačidlo pre zážitok, ako vo veľkom kine. Svetlá sa pomaly stlmia na požadovanú úroveň, zatiaľ čo sa ostatné svetlá v dome vypnú, začne sa film s dokonalým zvukom, zatiaľ čo teplota mierne vzrastie, aby sa každí cítil pohodlne. A keď dorazí pizza, ste na to upozornení spolu s obrázkom z kamery, aby Vás zbytočne nerušila nechcená návšteva.

Pokročilé riadenie teploty
Domov je o komforte a pohodlí. A teraz môže byť Váš dom oveľa pohodlnejší vďaka automatickému riadeniu kúrenia a chladenia od Control4. Nech už chcete jednoducho ovládať teplotu domu z jedného termostatu alebo chcete komplexné riešenie s viacerými zónami, motorizovanými žalúziami a vonkajšími senzormi teploty, Control4 má pre Vás riešenie. Možnosti sú neobmedzené – a nastavenie oveľa jednoduchšie, ako by ste si dokázali predstaviť. A pretože sú produkty Control4 dostupné za rozumnú cenu, je jednoduché nájsť riešenie pre tepelnú pohodu pre prakticky akýkoľvek rozpočet. Pozrite sa na niekoľko z mnohých možností, ako si vytvoriť inteligentný a pohodlný domov.

Pokiaľ vrieskajúci budík nie je pre Vás práve príjemným začiatkom dňa, Control4 Vám pomôže. Vytvorte si svoj vlastný budíček, ktorý Vám spríjemní ranné vstávanie. Vyberte si čas a svetlá sa postupne rozsvietia, alebo sa otvoria žalúzie a pustia do miestnosti ranné svetlo. Ešte skôr, ako začnete vstávať, začne pracovať termostat a uvedie dom do správnej teploty. Pomaly sa zapne TV s rannými správami, alebo začne hrať Vaša obľúbená hudba či rádio stanica. A kávovar začne pripravovať rannú kávu. Jediné, čo musíte urobiť, je otvoriť oči, pretiahnuť sa a privítať nový deň!
Pokiaľ sa staráte o to, koľko energie spotrebováva alebo plytvá Vaše kúrenie či chladenie, Control4 Vám pomôže. Jednoducho si v systému Control4 nastavte, aby sa riadil podľa ročného obdobia, denného času alebo vonkajšej teploty. Ovláda nielen kúrenie a chladenie, ale aj vonkajšie žalúzie vrátane naklápania (v závislosti na slnečnom svite), takže šetríte energiu a pritom máte príjemne pohodlný domov. Môžete tiež ovládať svoje svetlá, jeden z najväčších zdrojov plytvania energie vo svojom dome. Contol4 môže ľahko stlmiť svetlá o pár percent, čo Vaše oči nepoznajú, zatiaľ čo Váš účet za elektrinu áno. Naviac s využitím pohybových senzorov s detekciou svetla je jednoduché mať zapnuté svetlá iba tam, kde sú potrebné. Taktiež tlačidlá s programom Dobrú noc, Odchod alebo Dovolenka Vám pomôžu uistiť sa, že žiadne svetlá neostali zapnuté.

Ochrana a bezpečie
Pre kľud mysle je potrebné niekedy prejsť dlhú cestu. Preto Vám Control4 ponúka lepšie možnosti ochrany a zabezpečenia Vašeho domova. Na rozdiel od zabezpečovacích systémov, Control4 Vám zaistí, že sú svetlá vypnuté, zatiaľ čo ste preč, alebo ich náhodne zapína (simulácia prítomnosti), keď ste na dovolenke. Systém zariadi, aby bola garážová brána a okná zavreté, vonkajšie žalúzie zatiahnuté a upozorní Vás, keď dôjde k nepredvídanej udalosti. Tiež dohliadne na Vaše deti, či sú tam, kde majú byť.

 
Novinky  |  O spoločnosti  |  Referencie  |  Partneri  |  Kontakt
  (c) 2011 NewTec Audio Slovakia  |  Všetky práva vyhradené  |  Webdesign & programming: www.istudio.sk